Ersinkoose Şişli
Örgü Kaynak Nedir?

Pek çok kişi sağlıklı bir şekilde saç uzatma konusunda sıkıntı yaşayabilmektedir. Doğal çözümlerden, tıbbi araştırmalardan destek alınırken aynı zamanda saç uzmanlarının da bu konuda önerileri bulunmaktadır. Farklı saç kaynak çeşitleri vardır. Bunlardan bir tanesi de örgü kaynaktır. Elbette saç kaynak işlemleri konusuna uzak olan kişiler örgü kaynak nedir şeklinde bir soru yöneltebilir. Örgü kaynak saç uzmanlarının, kişinin saçlarını sağlıklı ve gür bir şekilde uzatmak için kullandıkları işlemlerden bir tanesidir.

Örgü Kaynak Ne Demek?

Saçların sağlığını korumayı hedefleyen bir saç uzatma yöntemidir. Sıklıkla kullanılmaktadır. Günlük hayatta da özel anlarda da rahatlıkla kullanılması mümkündür. Uzun ve doğal görünümlü saç isteyen herkesin, saçları zayıf telli olan kişilerin, saç kaybı yaşayanların başvurabileceği bir uygulamadır. Kişinin istediği hacim, dolgunluk, uzunluk kritelerine göre işlemin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemi

Saç tasarımları her geçen gün yeni fikirler ile birlikte daha doğal görünümün ve sağlıklı uzamanın yardımcısı olmaktadır. Hem kadınlar hem de erkekler en doğal görünümü yakalayabilmek, hayallerindeki uzun, dalgalı saçlara kavuşabilmek için farklı yöntemlere başvurmaktadır. Kimi zaman kişinin olan saçı daha da zarar görebilmekte, saç kaybına kadar hasar alabilmektedir. Elbette altta yatan bir rahatsızlık durumunda tıbbi yardım almak önceliktir. Ne var ki, sağlıklı saç uzatma yöntemi olarak, bugün kaliteli olan saç merkezlerinde, güzellik salonlarında da kişiler arzu ettikleri uzun saça kavuşabilmektedir. Sağlıklı saç uzatma yöntemi olarak son zamanlarda kaynak saç işlemine ilgi artmaktadır. Bunların arasında ise özellikle saç uzmanlarının da tercihi olan örgü kaynak dikkat çekmektedir.

 

Örgü Kaynak Nasıl Uygulanır ve Zararı Var Mıdır?

Örgü kaynak işleminde, titiz bir çalışma gerçekleştirilmektedir. Kişinin kendi doğal saçlarının görünmeyen iç kısımlarına 3 sıra şeklinde örgü yapıp saçlar üzerine eklenmektedir. Bu işlemlerde örgü kaynağın kullanımı kişinin kullanım süresine, saç uzama sıklığına, saç yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Saçlar uzadıkça kaynakların yenilenmesi, çıkarılması duruma göre uygulanmaktadır. Saç kaynak işlemlerinde saça ya da saç derisine herhangi bir zarar bulunmamaktadır. Şapka ya da bandana kullanımında yine bir sakınca yoktur. Güvenli bir işlemdir. Kaliteli ve titiz çalışan, hijyene önem veren saç merkezleri tarafından uygulanması daha güvenli ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır.