Ersinkoose Şişli

Afrika Örgüsü

Afrika Saç Örgüsünde Merak Edilenler ​

Günümüzde saç tasarımı ve farklılıkları doğru kullanıldığı zamanlarda son derece etkili bir aksesuar olmaktadır. Bu konuda Afrika Örgüsü günümüz  Erkek ve Kadın saç modasında çok fazla tercih edilen ve aynı zamanda model olarak da farklı tasarımda olmaktadır. Çok fazla ilgi gören Afrika örgüsü birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu konuda en çok merak edilen konular nedir? Nasıl yapılır? Fiyatları gibi sorulardır. Bunları detaylı olarak aşağıda paylaşıyor olacağız.

Bilgi için Bizi Arayınız

iletişim ve fiyat bilgisi için bize ulaşabilirsiniz.
İletişim

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır ?

Play Video about Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır ?

Afrika Örgüsü Kullanım Talimatı

Play Video about Afrika Örgüsü Kullanım ve Açma Talimatı

İstenilen uzunlukta ve örgülerin yoğun görünmesini sağlamak için gereklidir , ek saç kullanılmadan yapılan örgü kalıcı olmaz, kanekalon saçın özelliği gerçek saça tutunur kayma yapmaz.

Ek Saçlar ” afrika örgüsü, dreadlocks, cornrows, twist vb. işlemler için özel üretilir, saçınıza herhangi bir zararı yoktur. Normal şartlarda saçınıza uyguladığınız işlemlerden (fön, boya v.b) dolayı saçınız yıpranır, örgü yaptırdıktan sonra herhangi bir işlem yaptıramayacağınız için saçlar dinlenme fırsatı yakalar örgüleri açtığınızda saçınızın daha sağlıklı olduğunu fark edersiniz.
 
Kanekalon ek saçlar profesyonel tekniklerle hiçbir madde kullanılmadan saça eklenir. Örgü başlama noktasında bağlama halka gibi görüntü varsa yanlış tekniklerle yapılmıştır ve görsel hoş bir görüntü oluşturmaz. Doğru tekniklerle yapılan örgü dipten saçınızla birleşir ve uzadığında kötü görünmez.
 
Saçınızın yapısına, uzama hızına göre ortalama 1 – 4 ay arası değişiklik gösterebilir.
 
Gerçek saç , ek kanekalon saçlara göre ağır ve kaygandır kendi saçınıza tutunamaz kalıcı sonuç olmaz.
 
Kendi saç renginizde yada kendi saç renginize en yakın tonlar seçilmelidir , kendi saç tonunuzla uyumlu görünecekse mix renklerde mavi , gri , kırmızı vs. tonlar da tercih edilebilir.
 
Saçınızın en kısa bölümünün 8 santim olması yeterlidir.
 
Yarım Toplama , Topuz , At kuyruğu ,arkadan bağlama çeşitleri  vs. bu sizin de yaratıcılığınıza kalmış istediğiniz her modeli yapabilirsiniz.
 
Yapılacak modele göre zaman değişkenlik gösterebiliyor , 2 kişinin çalışması ile ortalama yapılacak modele göre; Kalın örgü 3 – 6 saat, Standart örgü 4 – 6 saat, İnce örgü 5 – 8 saat arası değişebilir.
 

Kremsiz olması şartıyla kullanmakta olduğunuz şampuanınızı, yuvarlak vücut lifiyle iyice köpürtüp, köpürtülmüş lif ile saç diplerine tampon yaparak haftada 2 veya 3 defa yıkanmasını tavsiye ediyoruz.
Detaylı anlatım videomuza youtube üzerinden  ‘ afrika örgüsü hakkında herşey ersin köse ‘ yazarak ulaşabilirsiniz.

İstediğiniz zaman örgülerin uçlarından kendi saçınızın olmadığı yerden kesip açabilirsiniz.
 
Ortalama günde 50 ila 100 tel civarı saç dökülür. Dökülen saçlar örgünün içinde kalır, örgüleri açtığınızda çıkan saçlar 3 aylık süreçte dökülmüş olanlardır.
 
Doğru teknikler ve kişiye yakışacak seçenekler değerlendirilirse herkese yakışır. Bunun için kişinin yüz hatlarına örgülerin uzunluğuna, renk tonuna, yapılacak örgü modeline göre kişinin kendi istekleri de değerlendirilerek işlem yapıldığında herkese yakışır.
 
Tercih edilmesinin en büyük nedeni kullanışlı ve zaman almamasıdır. Gün boyu saçım bozuldu mu?, bozulacak mı? gibi sorunlar yaşamazsınız. Yazın sıcak havalarda saçlara şekil verilse de çok geçmeden eski halini alır.  Zaman kazandırması, bozulmama garantisi açısından örgü çok avantajlıdır, sadece şampuan kullanarak örgüler yıkanır, krem, maske, tarama, şekil vermek, fön çektirmek gibi normalde zamanınızı alan işlemlerle uğraşmazsınız. Örgüleri kurutup toplamanız yeterlidir

 

 

ÜNLÜLER

Afrika Saç Örgüsü ve Yapımı

Saç örgüsünde kişinin kendi saçına sentetik yapıda olan saçlar eklenerek örgü yapılır. Bunun sonucunda da Afrika saç örgüsü ortaya çıkarılır. Bu uygulama yapıldığı esnada kişi kendi istekleri doğrultusunda hareket edilmeli ve bunda kuaförün de becerisi eklenmelidir. Aynı zamanda kişide büyük bir değişime yol açtığı için mutlaka uzman kişiler  ile çalışmak en doğru davranış olacaktır.

Ortaya çıkacak olan saç modelinde; uzman ve profesyonel bilgi ve becerileri ile bu işleme başlarken saç dibinden şekil vererek tasarım yapar ve ortaya son derece farklı ve kullanışlı bir model çıkarır.  Afrika saç örgüsü yaptırmaya karar veren bir kişi mutlaka uzman ve deneyim sahibi kişiler ile çalışmalıdır.

 

Yapımı aşamasında ise;
  • Öncelikle saçlar son derece temizlenmiş olmalıdır.
  • Aşamaya başlamadan önce ince bir taraktan yardım alınarak, saç bölmelere ayrılmaktadır. 
  • Sonrasında, ayrılmış olan saçlara ek saçlar eklenerek örgü işlemine başlanır.
 
 

Afrika saç örgüsü saçı uzamayan veya saçı hacimsiz görünen kişiler için son derece ideal bir seçenek olmaktadır. Ayrıca; zengin renkleri ve model çeşitleri ile de kullanıcılara çok büyük avantaj sağlamaktadır. Afrika Saç örgüsü ile ilgili merak edilen birçok soru olmaktadır. Bunlar;

 

Afrika Saç Örgüsü Ne Kadar Kullanılır?

Bu işlemi yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konu Afrika saç örgüsü ne kadar kullanılır? sorusu olmaktadır. Aslında gelen olarak baktığımız zaman normal şartlarda saç kullanım süresi 1 İla 4 ay arası istenilen modele göre ve kişinin kendi saç uzunluğuna göre değişkenlik göstermektedir.  Eğer işlem uzman ve profesyonel bir kişi tarafından yapılmış ise, saç modeli kullanım süresi boyunca kişi de hiçbir sorun yaratmaz ve uzun süre kullanılır.

 

Afrika Örgüsü Kullanım Talimatı

 İşlemi yapıldıktan sonra da kuaförlere en çok sorunla sorulardan biri Afrika saç örgüsünden sonra saçlar yıkanır mı? sorusudur. Bu işlemden sonra farklı bir şey yapmanıza gerek kalmadan her zamanki gibi saçınızı yıkamaya devam edebilirsiniz. Sadece saç dipleri çok sık olduğundan canınızın yanmaması için parmak uçları ile yıkamak çok daha doğru olacaktır. Saçlarınızı her gün yıkamak yerine haftada 2 kere yıkamak daha doğru olacaktır.

 

Afrika Saç Örgüsü Saçları Döker mi?

Afrika saç örgüsü yaptırdıktan sonra dökülen saçlarınız saçınızın içinde kalır ve yere dökülmez. Örgüyü açtıktan sonra ise saçlarınızda bazı farklılıklar olmakta, bu kişileri asla korkutmamalıdır. Bu durum son derece normal olmaktadır. Saçlar 3-4 ay örgülü kaldığı için bu şekil bir görüntü meydana gelir.

Genelde bu saç uygulamasını yaptıran kişilerin sık sorduğu soruların birincisi; saçlarım dökülür mü? ikincisi; Örgünün avantaj ve dezavantajı nedir? gibi sorular yöneltmektedir. Bu konuda saçların dökülmediğini belirtmek gerekir.

Avantaj olarak bakıldığı zaman kişi saçlarına kolay şekil verebiliyor. Zaman olarak tasarruf sağlamış oluyor. 

 

Afrika Saç Örgüsü Fiyatları Ne Kadar?

Bu modeli yaptırmaya karar veren kişiler Afrika örgüsü fiyatları konusunda araştırmalar yapmaya başlar. Fiyatlar yapılan işleme bağlı olarak değişme gösterir. Uzman ve profesyonel bir ekip ile yapılan saç modelleri tabi ki fiyat olarak daha farklı olacaktır.

 

Afrika Örgüsü Kısa Saça Yapılır mı?

Genelde saçları kısa olan kişiler  Erkek ve Kadın modelleri için kısa saça yapılır mı? sorusunu yöneltmektedir. Bu işlemde bazı saçlar 5 cm altında olsa bile özel teknikler uygulanarak yapılabiliyor detaylı bilgi için danışmanlarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz

 

Afrika Örgüsü Kaç Saat Sürmektedir?

Uzun uğraşlar gerektiren Afrika örgüsü kaç saat sürer merak edilmektedir. Bu durumda seçilen modele örgü kalınlığına  bağlı olarak kişin saç yapısına ve uzunluğuna göre süre değişim gösterir. Ortalama olarak bakılırsa 3 ila 8 saat gibi bir sürede yapılabiliyor 

 

Afrika Saç Örgüsü Modelleri Nelerdir?

Kişinin kendi tercihine bağlı olarak birçok farklı Afrika örgüsü modelleri olmaktadır. Genelde internetten bulunan modeller ile kuaföre gelen kullanıcılar istedikleri modelleri tercih etmektedirler

Modellerimiz

Zenci Saç Örgüsü Hakkında Her Şey

Afrikalı kadınların saçlarına şekil verilmesi oldukça zordur. Bu yüzden kadınların saçlarını bir şekle sokabilmek amacı ile zenci örgüsü ortaya çıkmıştır. Yapılırken ciddiyet isteyen teknikler kullanarak yapılan bu model için saçın uzunluğu en önemli etkenlerden biridir.

 Afrika saç örgüsü başlangıcında öncelikle saçlar temizlenmiş olmalıdır. Sonrasında ise ince bir tarak yardımı ile saç ayrılır. Son olarak ayrılan saçlara ek saç eklenerek örgü işlemi tamamlanır. İstanbul zenci örgüsü salonumuzda uzmanlaşmış afrika kökenli personellerimiz tarafından yapılmaktadır

 Zenci Örgüsü Çeşitleri

 Saç yoğunluğuna ve tipine bağlı olarak kalın, standart ve ince sınıf kategorilerine ayrılarak model uygulamaları yapılmaktadır. Doğal saç haricinde kanekolan maddesi ek saçlar kullanılır. Kullanılan bu saçın hiçbir zararı ve yan etkisi bulunmamaktadır. Hatta bu saç modeli saçı dış etkenlerden korur ve daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

 Bu uygulamayı yaptırmaya karar verildiğinde zamanın kısıtlı olmadığı bir gün seçilmesi tavsiye edilmektedir. Çünkü sorarken bile zenci örgüsü kaç saat sürer denilir dakika değil. Saçın uzunluğuna bağlı olarak 3 ila 8 saat arasında sürebilmektedir. Saçın uzamasının hızı ve süresi ile orantılı olarak ilk günkü gibi kullanım ömrü vardır.

 Zenci Örgüsü Modelleri

 Uygulamalarda ilk önce aranan kriter kendi saçınızın uzunluğunun 5 cm’den daha fazla olmasıdır. Dolayısıyla zenci örgüsü kısa saça yapılır mı? Sorusunun cevabı 5 cm sınırıdır. En yaygın olan zenci örgü modelleri arasında Micro Braids ve Twist gelmektedir. Kalın ya da ince ayrımlar yapılarak farklı olan iki tarz sunan twist çok tercih edilen modeller arasındadır. 

 Ucu kapalı ya da ucu açık ördürülebilen Micro Braids modeli genelde yaz aylarının vazgeçilmezi durumundadır. Bu modellerden farklı olarak uzun ince zenci örgüsü, dağınık, dalgalı ve burgulu seçeneklerde mevcuttur.

 Zenci saç örgüsü, hacimsiz bir görüntüye sahip olan veya saçı uzamayan kişiler için oldukça iyi bir seçenek olan zengin model ve renk çeşitliliğiyle de kullanıcılarına avantaj sağlar. İnsanlar saçlarının güzel bir görüntü vermesi için düzleştirici, maşa ve farklı saç şekillendirici spreyleri kullanırlar.

 Renkli, topuz ve düz gibi birden fazla alternatif sunan bu saç modelleri arasından biri seçildiğinde, saçlar hem kullanım kolaylığı sağlayacak hem de sıra dışı bir görüntüye sahip olacaktır. Dolayısı ile diğer adı zenci örgüsü olan işlem, kendisinde farklılık yapmak isteyen kişiler için idealdir. Boya işlemi yapılmadan renk değişimi olmaktadır. Sınırsız renk bulunur. İstenilen renklerde işlem yaptırılabilir.

 

Zenci Saç Örgüsü Ne Kadar Kullanılır?

 Normal kullanım süresi 1ila 3 ay arası değişkenlik göstermektedir. Örgülerin bozulması ya da saçların deforme olması gibi ihtimaller vardır. Bu yüzden Afrika örgüsü konusunda alanında uzmanlaşmış kişilerden hizmet alınmalıdır.

 

Zenci Saç Örgüsünden Sonra Saçlar Yıkanır Mı?

 Doğal saç nasıl yıkanıyor ise, Afrika örgüsünden sonra da aynı şekilde saçlar yıkanabilir. Fakat saç dipleri sıkı olduğu için parmak uçları ile kibarca yıkanması önemlidir. Bunun haricinde her gün ya da bir gün arayla değil de haftada 2 kere yıkanması yeterli olacaktır.

 

Zenci Saç Örgüsü Saçları Döker mi?

 Günde ortalama 100 tel saç dökülmesi normaldir ve bazen artabilir. Zenci saç örgüsü yaptırıldığında dökülen saçlar yere düşmeyerek örgü içinde kalacağı için örgü açıldığı anda ortaya çıkan manzara korkutucu olabilir. Ancak bu son derece normaldir. Kısaca dökülen saçlar yapılan işlemden kaynaklı olmamaktadır. Yalnızca ortalama 3 ila 4 ay gibi bir süre boyunca saçlar örgülü kaldığı için bu sürede dökülen saçların tümü görülür.

 

Zenci Saç Örgüsünün Avantajları Nelerdir

 Zenci saç örgüsünün avantajları saçların daima şeklini bozmuyor ve kişileri uğraştırmıyor. Gür saçlara sahip olabiliyor ve aynı zamanda istenilen forma hızlı, kolay bir şekilde girebiliyor. Ayrıca normalde istenilen renk için fazlasıyla ücret ödemek gerekirken, zenci saç örgüsü uygulamasında dilenildiği gibi renk veya renkleri kombine ederek kullanılabilir.

 

Zenci Örgüsü Fiyatları

 Zenci örgüsü özgün bir tarz oluşturma amacında olanların yanında ünlü kişilerinde tercihi arasında bulunmaktadır. Bu ünlü isimlerin başında Rihanna, Shakira, Beyonce gelir. Zenci örgüsü fiyatları istenilen modele ve uzunluğa göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca yaptırılan model, şehir, bölge, tecrübe gibi etkenlerde fiyat konusunda belirleyici olmaktadır.

Değişim İçin İletişime Geçin